Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 8 чоловік

Обласний семінар керівників МАН

Дата: 15 листопада 2019 о 12:54, Оновлено 15 листопада 2019 о 13:07
97 переглядів

13 листопада методист закладу Бєлік О.М. взяла участь у обласному семінарі відповідальних за роботу малої академії наук.Підготовку такої інтелектуальної, творчої національної еліти має забезпечити нова українська школа у взаємодії складових – загальної, позашкільної та вищої освіти. Отож, з ініціативи Черкаського обласного територіального відділення Малої академії наук України 13 листопада 2019 року на базі комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» був проведений обласний семінар-практикум на тему «Формування ключових компетентностей учнів нової української школи у контексті діяльності Малої академії наук».
Перед початком заходу учасники переглянули виставку навчально-методичних матеріалів та робіт переможців обласного та всеукраїнського етапу захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Семінар-практикум розпочався вітальним словом та змістовним акордом-вступом до проблемної дискусії Давиденко Людмили Василівни, директора комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради». Людмила Василівна наголосила на можливостях Черкаської обласної МАН, як координаційного центру, величезній ролі первинних – міських, районних, селищних осередків МАН на території області, необхідності тісної співпраці в організації сучасної системи роботи
з учнівською молоддю в дослідницько-експериментальному напрямку.
Драник Наталія Олексіївна, заступник директора комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради», широко презентувала актуальні напрямки діяльності Черкаської обласної МАН, акцентуючи увагу слухачів на можливостях та ресурсах МАН. Особливу увагу доповідачка звернула на питання формування ключових компетентностей учнів нової української школи у контексті діяльності Малої академії наук через залучення обдарованої учнівської молоді до актуального освітнього середовища, запропонованого Малою академією наук. В цьому напрямку було анонсовано ряд конкурсних, навчально-розвивальних, методичних заходів, цікавих дистанційних проектів із запрошенням до участі обдарованої молоді віком від 6 до 18 років. Шляхом розширення вікового діапазону молоді, залученої до науково-дослідницької діяльності, через пропозиції нових, зокрема, віртуальних форм конкурсної та освітньої діяльності, потужної електронної бази навчальних ресурсів, Мала академія наук наближає позашкільний заклад до кожного учня та педагога, робить його мобільним, близьким та доступним в будь-якому населеному пункті області.
Доповідач детально зупинилася на сучасних формах партнерської співпраці навчальних закладів у контексті формування інноваційних компетентностей педагогів та учнів, торкнулася і питання необхідності створення в окремих районах та об’єднаних територіальних громадах відділень Малої академії наук.
До роботи семінару долучились науковці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, які співпрацюють з МАН в якості наукових консультантів, рецензентів наукових робіт, членів журі конкурсу.
Зацікавив учасників дискусії виступ експерта Соколенка Вадима Леонідовича, кандидата біологічних наук, доцента кафедри клітинної біології та методики викладання біологічних дисциплін навчально-наукового інституту природничих наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Науковець здійснив теоретичний екскурс щодо розуміння концептуальних підходів до учнівської науково-дослідницької діяльності взагалі та проблемних питань зокрема. Детально зупинився на підходах до вибору актуальних напрямків, експериментарії та методології наукових досліджень, питаннях виявлення та запобігання появу проблем плагіату в роботах учнів.
Багаторічним досвідом у процесі організації науково-дослідницької роботи учнів з прикладної математики та математичного моделювання
в контексті діяльності МАН ділився Сердюк Олександр Анатолійович, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри прикладної математики та інформатики навчально-наукового інституту інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Живо, з інтересом був сприйнятий виступ доповідача, консультанта і рецензента численних конкурсних робіт, котрий загострив увагу на проблемах модернізації навчально-виховного процесу шляхом забезпечення сучасними освітніми технологіями. Науковець дав практичні настанови та рекомендації щодо забезпечення дітей-учасників МАН психолого-педагогічним супроводом для ефективнішого осягнення ними наукового простору.
Натхненним виступом стимулювала своїх колег-педагогів кандидат педагогічних наук, член Національної Спілки письменників України, методист Черкаського територіального відділення МАН Коваленко Валентина Михайлівна. Вона наголосила на тому, що Мала академія наук є простором для поглибленого навчання обдарованої учнівської молоді і педагогів, спілкування із авторитетними вченими, можливістю втілення у життя власних ідей і проектів, реалізації здібностей і талантів на благо України. Торкнулася Валентина Михайлівна і проблеми сучасного інтенсивного реформування освіти, що вимагає від педагогів готовності до змін, особливо ж знань і умінь володіння новими методами і засобами навчання. На жаль, не всі педагоги мають можливості бути на вістрі інноваційних зрушень в освіті. Зокрема і через неготовність, некомпетентність педагогів організувати науково-дослідницьку діяльність, воднораз створюючи умови компетентнісного навчання.
Кожному учаснику семінару Валентина Михайлівна презентувала нову збірку творів учасників та переможців обласного літературного конкурсу «Роду криниця віща». Окрім того, кожен учасник семінару отримав електронний портфель матеріалів семінару та методичних рекомендацій від педагогів та наукових консультантів МАН.
Учасники круглого столу (а це – керівники селищних, районних, міських МАН, методисти відділів освіти, вчителі та наукові керівники науково-дослідницьких робіт учасників конкурсу-захисту МАН) укотре пересвідчилися у необхідності обміну живим теоретико-практичним досвідом заради здійснення спільної мети – активізації учнівської обдарованості як національного багатства України.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.